ISBN: 978-83-953722-0-9Warszawa 2020data premiery: 16 lutego 2020format: 210 mm x 148 mmoprawa: Twardailość stron: 208

Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech

ilustracje: Henrik Tamm
kategoria wiekowa: 8+

Książka „Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech” to gratka dla wielbicieli filmów o Shreku i Krainy lodu, a także miłośników klasycznych już książek Roalda Dahla i Opowieści z Narnii. Wciągający, oryginalny i pięknie ilustrowany debiut Henrika Tamma, napisany z myślą o czytelnikach w wieku 8–12 lat, pełen dzielnych bohaterów przeżywających zadziwiające przygody.

Oto kot Timmy, jego przyjaciel Szymon (norka) oraz świńscy bracia Gaspar i Kaspar – grupa wynalazców, którzy stworzyli wspaniałą maszynę i chcieliby ją sprzedać miejscowemu handlarzowi. Pełni wiary w przyszłość kroczą przez zatłoczone ulice Elizandrium , żeby zanieść urządzenie do kupca, gdy wtem… zostają obrabowani przez bandę łobuzów. Z pomocą nowych przyjaciół: Alfreda – dobrotliwego zabawkarza i Florki – kociej mistrzyni lotnictwa, Timmy i spółka postanawiają odzyskać skradzioną własność. Z czasem okazuje się, że nie tylko oni padli ofiarą tych nikczemnych rzezimieszków. Czy misja barwnej drużyny się powiedzie?

W tej pełnej zwrotów akcji i niezwykłych przygód opowieści nieustraszony Timmy i jego rezolutni przyjaciele walczą ze złem i występkiem niczym najwytrawniejsi ninja – i najprawdziwsi bohaterowie!

Książka „Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech” zachwyci nie tylko Młodszych Czytelników.

Patronat medialny:

Recenzje:

„Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech” trzymała w napięciu do końca. Oto kot Timmy przyjaźni się z norką Szymonem i świnkami Gasprem i Kasparem - wynalazcy, którzy w chwili próby potrafią stawić czoło złu. Żadne ciepłe kluchy! Do tego pełna wigoru kotka Florka, mistrzyni lotnictwa, oraz Alfred, zabawkarz. Chaos, który panuje teraz w Elizandrium, to przez jego jeden błąd, który popełnił dawno temu. Nasi bohaterowie muszą rozwiązać zagadkę – dlaczego dzieci nie mogą już się śmiać. I czy to jest odwracalne. I po co komu cudzy śmiech? Wydanie z kolorowymi ilustracjami.
dodruk_poproszeczytaj dalej...
Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech to opowieść przywodząca na myśl tradycyjną baśń, w której toczy się walka dobra ze złem. Czytelnik natychmiast wyczuwa, po której stronie powinien stać i komu z całych sił kibicować. Wiemy, kto jest pozytywnym bohaterem, kto zaś negatywnym i możemy domyślać się, że z czasem więcej postaci zdecyduje się przejść na dobrą stronę.
Granice.plczytaj dalej...
"Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech" Gdy przeczytałam informację od wydawcy, że ta książka spodoba się fanom twórczości Roalda Dahla to wiedziałam jedno – musimy po nią sięgnąć! Debiut Henrika Tamma bardzo nas ciekawił i gdy tylko książka pojawiła się u nas od razu zaczęłam ją z dziećmi czytać. Już od pierwszych stron ta opowieść nas zafascynowała, bowiem jest tu prawdziwy raj dla Januszka – pasjonata konstruowania.
W naszej bajceczytaj dalej...
Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech to kolejna wyjątkowa nowość. Zarówno tekst, jak i ilustracje stworzył Henrik Tamm. Główny bohater jest sympatycznym kocurem - dwunożnym i gadającym. Żyje w świecie, w którym obok siebie współistnieją ludzie i poruszające się na dwóch nogach zwierzęta. Timmy to sierota, który dorastał na ulicach Elizandrium. Nie jest już jednak samotny, ponieważ ma przyjaciół - norkę Szymona oraz świńskich braci Gaspara i Kaspara. Przyjaciele zajmują pomieszczenie na tyłach piekarni i konstruują niezwykłe maszyny.
ZaczytASYczytaj dalej...
„Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech” to niezwykle barwna opowieść o przyjaźni. Celowo używam słowa „barwna”, bowiem – poza plastycznym językiem – spotykamy w książce przepiękne ilustracje, które zachwyciły mnie od momentu, w którym pierwszy raz wzięłam tę książkę do rąk.
Spadło mi z regałaczytaj dalej...
"Ninja Timmy i polowanie na skradziony śmiech" to bajka, która dostarczy dziecku dreszczyku emocji, sporą porcję śmiechu i przekaże sporo wartości - magię przyjaźni, potęgę oddania oraz potrzebę ochrony najsłabszych. Bo bohater nie musi być górą mięśni, kwintesencją bystrości i mistrzem sztuk walki. Niekiedy wystarczy determinacja i wiara w powodzenie misji. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi uśmiech dzieci...
Tylko skończę rozdziałczytaj dalej...