ISBN: 978-83-953722-8-5Warszawa 2020data premiery: 3 kwietnia 2020format: 255x255mmoprawa: twardailość stron: 32

Nic!

ilustracje: Yasmeen Ismail
kategoria wiekowa: 3+

„Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć. A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania…”
Antoine de Saint-Exupery, „Mały Książę”

Dzięki swojej niezwykłej wyobraźni Lila jest zawsze bardzo zajęta. A to fika koziołki w powietrzu, a to oswaja podwodne bestie, kiedy indziej zaś przemierza odległe krainy.

Dokąd następnym razem zaprowadzi ją wyobraźnia?

 

Wspaniała pochwała wyobraźni od autorki „Jestem dziewczyną!”

Recenzje:

Książka „Nic!” to nowość od Wydawnictwa TADAM, napisana przez Yasmeen Isamil. Jest to bardzo ładnie wydany picturebook opowiadający o wyobraźni! Już rysunki na wewnętrznej stronie okładki pokazują, że u głównej bohaterki – Lili – wyobraźnia jest nieograniczona. A gdzie jest wyobraźnia, tam nie ma miejsce na nudę!
Czytelnicze Podwórkoczytaj dalej...
„Nic” to historia pewnej dziewczynki o imieniu Lila, która razem z mamą wybiera się w odwiedziny do dziadka. Z pozoru wydaje się to zupełnie banalna fabuła, ale wcale tak nie jest. Włożenie butów, założenie kurteczki i droga do dziadka, to tylko pretekst do opowiedzenia fantastycznych przygód głównej bohaterki, które dzieją się w jej wyobraźni. Kiedy mama pyta Lilę, czy włożyła buty, ta walczy w tym czasie z groźną bestią. A kiedy pyta ją, czy włożyła płaszczyk, dziewczyna przeistacza się w niezwykłą akrobatkę w cyrku. Kiedy w końcu obie docierają do celu a dziadek bierze naszą bohaterkę na barana, ta wyobraża sobie, że siedzi wysoko na drzewie, macha ptakom na pożegnanie i sama też odlatuje, do czego z przyjemnością dołącza senior rodu i razem lecą po niebie.
Rymsczytaj dalej...
„Jestem dziewczyną!” i „Nic!” to dwie kolorowe rymowanki z ogromnie ważnym przesłaniem. Każda ma własne i już na okładkach jest napisane, o co chodzi. Widzicie te barwy? To dlatego, że tak wiele tu się dzieje! Obie pod patronatem Aktywne Czytanie. Akcja i kolory wylewają się wręcz z obu książek Yasmeen Ismail, pewnie dlatego, że autorka jest nagradzaną artystką, graficzką, pracowała też przy animacji, co widać po tym, jak bardzo mało statyczne są jej postacie. One są w ciągłym ruchu, jak dzieci.
Tylko dla mamczytaj dalej...