Twórcy serii o Ancyklopku powracają i zaskakują

Już 1 marca  będzie miała miejsce premiera tytułu „Była sobie dziewczynka” duetu Piotr Dobry i Łukasz Majewski. To wspaniała książka pokazująca jak pozycja społeczna Dziewczynki zmieniała się na przestrzeni tysiącleci, jak była postrzegana i jak się mogła sama definiować w różnych kulturach.

Piotr Dobry tak zapowiada tytuł:

Co robiły dziewczynki w czasach prehistorycznych? Czym bawiły się w starożytnej Grecji? Jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej? Dlaczego w dawnych Chinach nie mogły jeść posiłków z obojgiem rodziców? Kto nadawał im imiona w państwie Azteków? W jakich rejonach świata mogły już wieki temu decydować o własnej przyszłości, a gdzie nie mogą do dziś?

Autorzy uwielbianej przez dzieci serii o Ancyklopku przedstawiają inspirującą książkę, dzięki której młode czytelniczki mogą poznać losy swoich rówieśniczek z różnych epok historycznych i zrozumieć, jak to dobrze być współczesną dziewczynką. Mimo wszystko. Bo ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak wiele mają szczęścia.

A Ty?

Piotr Dobry – dziennikarz, popularyzator kultury, współautor serii komiksowej „Piesklak”, serii przygód o Ancyklopku oraz książki „Kino afroamerykańskie. Twórcy, dzieła, zjawiska”. Stały współpracownik serwisu Esensja.pl. Nade wszystko jednak tata Matyldy i Leona.

Łukasz Majewski – Ilustrator i grafik. Rysuje od dziecka. Od 2010 roku jako TIN BOY wykonuje ilustracje, głównie dla magazynów lifestylowych (m.in. LOGO, Glamour, Exclusiv, HIRO, Bluszcz). Współautor serii komiksowej „Piesklak” oraz serii przygód o Ancyklopku.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo TADAM | s 56| ISBN  978-83-949890-1-9 | Cena: 42,90 | Premiera: 01.03.2018

 

Twórcy serii o Ancyklopku powracają i zaskakują