„Tutaje” – Tadam

Jedną z nowości w ofercie Wydawnictwa Tadam jest wyjątkowa i wartościowa książka autorstwa Ewy Minor„TUTAJE”. Barwne, piękne i niezwykle klimatyczne ilustracje stworzył Marcin Minor. Jest to niezwykła opowieść, książka pełna pozytywnej energii, ciepła. Może jednak po kolei…Znajdziemy tu 3 historie o różnych emocjach, zdarzeniach.

Pierwsza opowieść mówi nam o podróży. Po ulewach przesympatyczna rodzina myszek musi poszukać nowego schronienia. Jak w każdym środowisku, część z nich jest już gotowa do poszukiwać nowego domu, a część ma mnóstwo obaw. Poznajemy różne osobowości, różne charaktery. Mamy tu radość, strach, niepewność…czyli emocje jakie wiążą się z przeprowadzką, podróżą.

Druga historia opowiada nam o talentach. Poznajemy tu dwóch braci ropuchów. Wiodą sobie szczęśliwe życie, do momentu aż jeden z nich nie odkrywa talentu malarskiego. Co wiąże się z licznymi wyjazdami. Niestety drugi z braci nie potrafi sobie z tym poradzić. Tęskni, czuje się samotny, uruchamia się tu też egoizm. Jednak w konsekwencji tego rozstania coś odkrywa…ale o tym przeczytacie w książce.

Trzecia opowieść jest o przyjaźni. Naszym bohaterem jest tu jeż, który skręcił łapkę. Co uniemożliwia mu w pełni przygotowania do pikniku z przyjaciółki. Historia ta uczy nas wyrozumiałości, empatii i tego, że należy pomagać przyjaciołom w kłopotach i trudnościach. Jeśli sami tacy będziemy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasi bliscy również tym samym nam odpłacą.

„Tutaje” to piękna i mądra opowieść skierowana do dzieci już od 3 lat. Skłania do refleksji, odpręża. Jest genialna na wieczorne czytanie przed snem. Nas zachwyciła i Wam również polecamy lekturę tej pięknej książki.