Dziennik śledztwa Nancy Parker

„Dziennik śledztwa Nancy Parker”
Herkulesie Poriot drżyj, bo oto nadchodzi NANCY PARKER 😀💪
Nieco roztrzepana, ale bardzo sympatyczna, czternastoletnia Nancy Parker przyjmuje posadę pokojówki u pani Bryce. Nancy skrycie marzy o tym, aby zostać detektywem, prawdziwym takim rozwiązującym zagadki kryminalne. Jakież będzie jej zdziwienie, kiedy okaże się, że to właśnie w letniej posiadłości swojej pracodawczyni młoda pani detektyw rozpocznie swoje pierwsze śledztwo… A nawet dwa! Bo prócz serii kradzieży Nancy swoim czujnym, detektywistycznym nosem wyczuła „grubszą” intrygę…
Najnowsza propozycja od Wydawnictwa TADAM to doskonała powieść detektywistyczna dla dzieci. Perypetie Nancy i jej przyjaciół są wciągające i zabawne, a samej intrygi nie powstydziłaby się Agata Christie 😉 o ile tajemnica kradzieży wyjaśnia się stosunkowo szybko, to podejrzenie o popełnienie przestępstwa nabiera rumieńców i wraz z kolejnymi stronami zastanawiamy się jaki będzie finał tej zaskakującej historii. Czy pani Bryce i jej kucharka rzeczywiście mogą być zamieszane w morderstwa?
„Dziennik śledztwa Nancy Parker” ma niesamowity klimat. Akcja powieści toczy się na początku XX wieku rok 1920 w Londynie i lekko przypomina kryminały wspominanej już Agaty Christie. Ciekawe postaci, zabawne dialogi, doskonała zagadka kryminalna odsłaniana w narracji trzecioosobowej oraz pierwszoosobowej czytamy dziennik śledztwa pisany przez Nancy. Autorka w umiejętny sposób oddaje styl czternastolatki wpisy pełne są ekspresji, pasji i… błędów ortograficznych 😉 co nadaje dziennikowi wiarygodności.
Na szczególna uwagę zasługuje szata graficzna wydanej publikacji strony imitują pogniecione kartki; poplamione, pełne kleksów, skreśleń i poprawek strony pamiętnika czy pocztówki. Doskonała okładka zaprojektowana przez Pana Szymanowicza stanowi idealne wprowadzenie do równie dopracowanego wnętrza książki. Ilustracje sprawiają wrażenie „szkiców na szybko” i doskonale komponują się z treścią.
Mam nadzieję, że będzie to pierwsza część serii kryminalnej z Nancy Parker w roli głównej, a kolejna ujrzy światło dzienne niebawem =)
TYTUŁ: Dziennik śledztwa Nancy Parker
AUTOR: Julia Lee
TŁUMACZENIE: Marta Domagała
ILUSTRACJE: Maciej Szymanowicz
WYDAWNICTWO: TADAM
GATUNEK: Literatura dziecięca
EGZEMPLARZ RECENZENCKI dzięki uprzejmości Wydawnictwa TADAM
Zdjęcie autorskie Anna Sukiennik