ISBN: 978-83-951480-9-5Warszawa 2019data premiery: 1 kwietnia 2019format: 250 mm x 250 mmoprawa: Twardailość stron: 32

Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?

ilustracje: Sarah Jennings
kategoria wiekowa: 4+

Wszyscy wiemy, jak ważny jest umysł – jednak czy wiemy, jak należy dbać o jego zdrowie już od dzieciństwa? Co się dzieje w mojej głowie to książka, która pokazuje dzieciom praktyczne sposoby na to, by dbać o dobrą kondycję głowy, tak samo jak pielęgnuje się kondycję ciała.

Książka porusza takie zagadnienia jak pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, relacje i uważność. Zachęca dzieci, by jak najwcześniej nabrały zdrowych nawyków i wypracowały skuteczne strategie radzenia sobie z trudnościami. Została napisana w ciepły, przyjazny dziecku, lecz nie infantylny sposób i pomoże ustanowić solidne fundamenty, na których dziecko w przyszłości będzie budować swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Rodzice znajdą tu doskonałe punkty zaczepienia, by zacząć z dzieckiem rozmowę na te tematy. Dlatego Co się dzieje w mojej głowie jest lekturą obowiązkową dla każdego rodzica świadomego, czemu zdrowa głowa jest ważna.

Recenzje:

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. W natłoku obowiązków i codziennego pędu w głowie może kłębić się wiele myśli. Nawet dorosłym ciężko jest o nich mówić, a co dopiero dzieciom. O ich zdrową głowę i psychikę warto zadbać od małego, dlatego trzeba nauczyć dzieci nazywania emocji i wyrażania tego co czują. Dzięki temu dużo łatwiej będzie im obcować w społeczeństwie. Jedną z pomocy w tej dziedzinie jest bardzo wartościowa, niezwykle przystępnie i jasno napisana książka autorstwa Molly Potter, zilustrowana przez Sarah Jennings, o bardzo wymownym tytule – „Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?” od wydawnictwa TADAM. Książka skierowana jest do dzieci już od około czwartego roku życia.
W naszej bajceczytaj dalej...
Wszyscy wiemy, jak ważny jest umysł – jednak czy wiemy, jak należy dbać o jego zdrowie już od dzieciństwa? Co się dzieje w mojej głowie to książka, która pokazuje dzieciom […]
Emka Kowalskaczytaj dalej...