ISBN: 978-83-953722-5-4Warszawa, 2019data premiery: 12 września 2019format: 270mm x 230mmoprawa: twardailość stron: 56

Mały Manipulator

ilustracje: Maciej Łazowski
kategoria wiekowa: 6+

Mały manipulator jest wśród nas. Ciężko go znaleźć, trudno rozpoznać, ale on tam jest, w szkole, osiedlowym sklepie i biurze. Nie chowa się, nie siedzi cicho, o nie! Mówi, tłumaczy, przekonuje i to tak sprytnie, że każdy z nas robi dokładnie to, czego mały manipulator chce. Bo taki już ten mały manipulator jest.

Manipulacja jest dzisiaj wszędzie, w polityce, telewizji, gazetach i na ulicy. Ciężko jej uniknąć i łatwo się jej poddać. „Mały manipulator” to książka dla najmłodszych, która pomaga rozpoznać metody manipulacji i uczy jak im się nie poddawać.

Nagrody:

Nagroda Główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

 

 

Patronat medialny:

Recenzje:

Nie mam wątpliwości, że warto mówić dzieciom także o manipulacji, że jesteśmy manipulowani i że sami manipulujemy. Na czym polega manipulacja? Z jakich mechanizmów korzysta? Jak na nią reagujemy? Jak się przed nią bronić? Jeśli nie jesteśmy pewni, że znamy odpowiedzi, to zaufajmy wydawnictwu Tadam, które podjęło się tego trudnego zadania. Że manipulacja dotyczy tylko dorosłych? Hahahah Jeśli myślimy, że omija ona dzieci, to jesteśmy w błędzie.
dodruk_poproszeczytaj dalej...
Mały Manipulator to książka dla dzieci, jednak przyda się też dorosłym. Patronat Tylko dla Mam, wydawnictwo Tadam. Kolorowa, soczysta, zabawna, ale też bardzo klarowna instrukcja działania osoby, która chce nami manipulować. Obnażenie sztuczek.
Tylko dla mamczytaj dalej...