ISBN: 978-83-953722-7-8Warszawa 2020data premiery: 2 kwietnia 2020format: 255x255mmoprawa: twardailość stron: 32

Jestem dziewczyną!

ilustracje: Yasmeen Ismail
kategoria wiekowa: 3+

Oczekują, że będę słodka jak pluszowa maskotka.
Ale słodko-gorzki smak to mój rozpoznawczy znak!

Dziewczynka z tej książki jest zwinna i szybka,
ma wiedzy pragnienie – NIE BYLE JAKIE.
Tańczy i śpiewa, i śmiga jak rybka.
A wszyscy myślą, że jest… CHŁOPAKIEM!

Jestem dziewczyną! to pochwała niczym nieskrępowanej spontaniczności i życiowego wigoru oraz radosnego i hałaśliwego radowania się BYCIEM SOBĄ. Kto powiedział, że różowy jest dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców?

Recenzje:

„Jestem dziewczyną!” to opowieść o byciu sobą, ale tak w duchu gender. Bohaterka wygląda jak chłopak, zachowuje się jak chłopak. Wszyscy do niej – „hej, chłopcze”. A ona na to – „jestem dziewczyną!” Przeczytałam gdzieś, że ta dziewczyna to jej siostra. Gdy była młodsza, to rozpychała się w świecie, wszyscy myśleli, że jest chłopakiem. Zapadło to w pamięci autorce tak mocno, że 30 lat później spisała, co zapamiętała, a przy okazji podpowiedziała czytelnikom, by byli sobą.
dodruk_poproszeczytaj dalej...
„Jestem dziewczyną!” i „Nic!” to dwie kolorowe rymowanki z ogromnie ważnym przesłaniem. Każda ma własne i już na okładkach jest napisane, o co chodzi. Widzicie te barwy? To dlatego, że tak wiele tu się dzieje! Obie pod patronatem Aktywne Czytanie. Akcja i kolory wylewają się wręcz z obu książek Yasmeen Ismail, pewnie dlatego, że autorka jest nagradzaną artystką, graficzką, pracowała też przy animacji, co widać po tym, jak bardzo mało statyczne są jej postacie. One są w ciągłym ruchu, jak dzieci.
Tylko dla mamczytaj dalej...