ISBN: 978-83-945249-9-9Warszawa 2016data premiery: 30 listopada 2016format: 145 mm x 205mmoprawa: miękkailość stron: 96

Jak wytresować Cthulhu Tom I – Magia dla początkujących

ilustracje: Jacek Frąś
kategoria wiekowa: +9
Kasia spędza weekend u dziadka i to wtedy odkrywa, że za regałem z książkami jest ukryte pomieszczenie, w którym schowana jest magiczna księga, będącą w rodzinie od wielu pokoleń. Dzięki niej Kasia sprowadzi na ziemię gościa z odległego świata, który będzie mógł stać się jej największym przyjacielem, ale także źródłem wielu problemów i przygód. To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to Czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominająca bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść, a tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.

Patronat medialny:

Recenzje:

"Tajemnica Floriana" to podziękowanie autorki – Chavy Nissimov skierowane do polskiej rodziny – państwa Walczaków, którzy uratowali jej życie. Zapewne dlatego ta pozornie prosta historia opowiedziana słowami dziesięcioletniego chłopca jest tak emocjonująca i poruszająca. Bo Florianowi wcale a wcale nie podoba się, że od chwili pojawienia się w ich domu Ewy nie może beztrosko biegać po wsi, nie może spotykać się z kolegami, zapraszać ich na podwórko i paplać, gadać, fantazjować i starać się chociaż na chwilę odegnać widmo szalejącej wokoło wojennej zawieruchy. Życie Floriana zmienia się diametralnie. Musi być ostrożny nie tylko w tym co mówi ale i w tym co robi i wcale mu się to nie podoba.
Tylko skończę rozdziałczytaj dalej...
"Tajemnica Floriana". Autorką książki jest Chava Nissimov, Żydówka uratowana przed Zagładą przez polską rodzinę. Myślę, że autobiograficzna, mimo że bohaterem jest polski chłopiec, a nie żydowska dziewczynka. Bo Nissimov oddała głos dziesięcioletniemu Florianowi. Przygląda się jego emocjom, postawie, bo przecież nikt nie pytał chłopca, czy zgadza się na to, by w jego domu ukryto dziewczynkę, której obecność grozi śmiercią. Nikt nie pomyślał, że dochowanie tajemnicy będzie wielkim wyzwaniem dla chłopca. Z dzisiejszej perspektywy wydaje się to łatwe, ale wtedy, gdy od tego, czy zachowa sekret, zależało życie jego rodziny, wioski?
dodruk_poproszeczytaj dalej...
Jak wytresować Cthulhu – książka, w której to Ty decydujesz, co się stanie :) Ależ ja uwielbiam takie sytuacje. Wydaje Ci się, że wszystko już jest, że wszystko już zostało powiedziane, wymyślone. Nic nowego przed nami. A tu taki kwiatek. Jak wytresować Cthulhu Macieja Jasińskiego to książka, w której to Ty decydujesz, co się stanie
Projekt-rodzinaczytaj dalej...
„Tajemnica Floriana” to poruszająca, ważna i niezwykle wartościowa lektura, którą powinna przeczytać cała rodzina. Autorką książki jest Chava Nissimov, uratowana z zagłady przez polską rodzinę Walczaków. Mama izrealska dała jej życie, a mama polska to życie uratowała. Delikatne, oszczędne i wymowne czarno-białe ilustracje przygotowała Marianna Raskin, zaś przekładu na język polski dokonała Anna Klingofer – Szostakowska. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Tadam.
W naszej bajceczytaj dalej...
Kasia spędza weekend u dziadka i to wtedy odkrywa, że za regałem z książkami jest ukryte pomieszczenie, w którym schowana jest magiczna księga, będącą w rodzinie od wielu pokoleń. Dzięki […]
Czytanie jest spokoczytaj dalej...