ISBN: 978-83-953722-6-1Warszawa, 2019data premiery: 1 września 2019format: 250 mm x 250 mmoprawa: twardailość stron: 32

Co cię martwi?

ilustracje: Sarah Jennings
kategoria wiekowa: 4+

Wszyscy czasem się martwimy – to normalne! Kłótnia z przyjacielem, choroba, straszny film w telewizji, nowa nauczycielka… małe dziecko potrzebuje wsparcia w uczuciach, których wtedy doświadcza. Książka Co cię martwi? pomaga dzieciom znaleźć słowa opisujące trudne uczucia, podsuwa też pomysły na to, jak sobie radzić ze zmartwieniami, zanim nas przerosną.

Czytając tę książkę razem z dzieckiem, pomożesz mu radzić sobie z codziennymi wzlotami i upadkami. Piękne ilustracje i przyjazny piesek na każdej stronie przywrócą niejednemu maluchowi uśmiech.

Doskonała okazja do rozmów z dzieckiem o tym, co je martwi i jak się z tego powodu czuje.

W środku słowniczek uczuć – z definicjami i przykładami z życia.

Praktyczne sposoby na radzenie sobie z codziennymi zmartwieniami.

Miniporadnik dla rodziców i opiekunów, jak rozmawiać z dziećmi o ich troskach.

 Zapraszamy do zapoznania się z recenzją „Tylko dla mam”

Co cię martwi?

 

Recenzje:

„Co Cię martwi?” to wartościowa lektura o tym jak radzić sobie z codziennymi wzlotami i upadkami. Skierowana jest do czytelników od czwartego roku życia i posłuży na długi czas. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym także bardzo wiele z niej wyniosą.
W naszej bajceczytaj dalej...
Co cię martwi? To już druga książka dla dzieci autorstwa Molly Potter, dzięki której dzieci mogą się dowiedzieć, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Autorka konsekwentnie tłumaczy najmłodszym sprawy związane z emocjami, ale nie na zasadzie ich opisywania. Raczej – jako naukowczyni z zawodu – na zasadzie rozkładania na czynniki pierwsze konkretnych przypadków. O pierwszej część tej wspaniałej serii opowiadałam jakiś czas temu: Co się dzieje w mojej głowie? >>
Tylko dla mamczytaj dalej...