ISBN: 978-83-951480-0-2Warszawa 2018data premiery: 6 września 2018format: 213 mm x 266 mmoprawa: Twardailość stron: 64

Balbina i Bambak. Pralka w lesie

ilustracje: Jacek Frąś
kategoria wiekowa: 4+

Droga Balbino,

 

W imieniu wszystkich Bambaków chciałbym Ci serdecznie podziękować za udzieloną nam pomoc.

Twoja wiedza, odwaga, pomysły i błyskawiczne działanie rozwiązały problem Bambaka Krzysia i brudnego prania. Mam nadzieję, że nie dostałaś od tego kataru. Przepraszam również za zjedzenie Twojego drugiego śniadania. Wciąż szukamy Bambaka który to zrobił i dam Ci znać, gdy go odnajdziemy.

Pozdrawiam gorąco,

 

Twój Bambak Zygmunt

Patronat medialny:

Recenzje:

To książka, która z powodzeniem mogłaby się komuś przyśnić. Co prawda jest w niej jakiś element fabularny, ale mam wrażenie, że to tylko pretekst, żeby trochę sobie poopowiadać koszałki-opałki. Mogę jednak zagwarantować, że takimi bajdurzeniami dzieci będą zawsze zachwycone, a jeżeli dodamy do tego ilustracje, to przepadną w tej historii bez reszty. Cóż może być bardziej wciągające dla dziecka, niż opowieści o taplaniu w błocie? Kąpiel w pralce, w lesie? Oraz towarzystwo przyjaciół, o których inni z całą pewnością nawet nie mogą marzyć? Wydaje się, że autor cofnął się w czasie do chwili, kiedy sam był dzieckiem. Doskonale rysuje przed czytelnikiem historię, która pozbawiona konkretnej akcji, wciąga bez reszty, bawi i rozbudza wyobraźnię.
Bajkochłonkaczytaj dalej...
„Balbina i Bambak” to książka, której autorem i ilustratorem jest Jacek Frąś, rysownik i scenarzysta komiksowy, perkusista zespołu „Kwiaty”oraz jeden z założycieli nieformalnej Słynnej Grupy 8, skupiającej w latach 90 młodą generację łódzkich twórców komiksowych. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Tadam i liczy 44 strony. Wydana została na moim ulubionym, matowym, grubszym i pachnącym jeszcze drukiem papierze. Skierowana jest do przedszkolaków, choć i moje starsze dzieci pochłonęły ją migiem, dopytując kiedy będą kolejne części o Balbinie
W naszej bajceczytaj dalej...