Nagroda główna oraz wyróżnienie w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka!

Wydawnictwo TADAM zawiadamia, iż Komitet Ochrony Praw Dziecka poinformował o wynikach.

W konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka książka „Była sobie dziewczynka” autorstwa Piotra Dobrego i Łukasza Majewskiego – zdobyła nagrodę główną w kategorii kultura. Zaś książka „Parzyziółko” autorstwa Doroty Wojciechowskiej-Danek zdobyła wyróżnienie!!!

Gratulujemy Twórcom i bardzo dziękujemy kapitule za docenienia naszej pracy.

 

„Była sobie dziewczynka”

tekst: Piotr Dobry

Ilustracje: Łukasz Majewski

 

Co robiły dziewczynki w czasach prehistorycznych? Czym bawiły się w starożytnej Grecji? Jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej? Dlaczego w dawnych Chinach nie mogły jeść posiłków z obojgiem rodziców? Kto nadawał im imiona w państwie Azteków? W jakich rejonach świata mogły już wieki temu decydować o własnej przyszłości, a gdzie nie mogą do dziś?

Autorzy uwielbianej przez dzieci serii o Ancyklopku przedstawiają inspirującą książkę, dzięki której młode czytelniczki mogą poznać losy swoich rówieśniczek z różnych epok historycznych i zrozumieć, jak to dobrze być współczesną dziewczynką. Mimo wszystko. Bo ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak wiele mają szczęścia.

A Ty?

 

  „Parzyziółko”

tekst: Dorota Wojciechowska-Danek

Ilustracje: Dorota Wojciechowska-Danek

 

Profesor Parzyziółko zaprasza do tajemniczego świata ziół!

Dzięki zapiskom profesora odkryjesz sekrety ziół i zawodu Zielarza, dowiesz się, co wspólnego Bazyliszek ma z bazylią, po co starożytni Rzymianie nosili liście laurowe na głowie i czego najbardziej boją się komary.

Parzyziółko uchyli drzwi zielarskiej pracowni, gdzie trzyma swoje najcenniejsze zbiory, a przy okazji zdradzi kilka przepisów na domowe mikstury.

Parzyziółko to kieszonkowy przewodnik dla najmłodszych. Jego zadaniem jest zachęcenie dziecka do zostania zielarskim odkrywcą.

Książka zawiera bezpieczny zakres wiedzy dla młodego czytelnika. Wprowadza w świat ziół poprzez ich historie i codzienne zastosowanie.

W skład Zielarskiego przewodnika wchodzi:

– Opis zawodu zielarza;

– Zielnik z opisem 20 ziół;

– Informacje o wykorzystywaniu ziół w kuchni, medycynie, kosmetyce;

– Wgląd w laboratorium profesora Parzyziółko i w jego tajemnice;

– Zbiór przepisów na domowe mikstury;

– Informacje o tym jak hodować zioła w domowym zaciszu.