Książka na 4. Internationaler Tag der Mutterprache in Münster

– Z przyjemnością informujemy, że w Münster (Niemcy) już po raz czwarty we współpracy z UNESCO zostanie zorganizowany Dzień Języka Ojczystego (4. Internationaler Tag der Mutterprache in Münster). W tym roku udało nam się zorganizować „bajkoczytanie” w języku niemieckim i polskim. „Długo szukaliśmy książki, która byłaby niezbyt trudna, ale zarazem zabawna i świetna do pracy no i trafiliśmy na „Jakiego koloru są buziaki?” wydaną staraniami Wydawnictwa TADAM” – mówi Beata Arabasz współorganizatorka Dnia Języka Ojczystego. Impreza odbędzie się 17 lutego, a relację z imprezy pokażemy już niebawem.

A o książce najtrafniej napisała Anna Sukiennik z #Tylkoskonczerozdzial: „Jakiego koloru są buziaki? to pozycja wyjątkowa i perfekcyjna. Grafika to czysta poezja idealnie sportretowane emocje  Monia płacząca, gniewająca się, dumna, zniesmaczona, zdziwiona, przestraszona. Autorka częstuje czytelników porcją ogromnego talentu.

Książeczka ma za zadanie bawić i pobudzać dziecięcą wyobraźnię. I czyni to z nawiązką, bo bawi i pobudza wyobraźnię nie tylko naszej pociechy ale i naszą”.

 

Minimoni uwielbia malować różne kolorowe rzeczy: czerwone biedronki, niebieskie niebo, żółte banany… Za to nigdy nie malowała buziaka. Jakiego koloru powinien być? Czerwony, jak pyszny sos pomidorowy? Nie, bo czerwień to także kolor gniewu. A może zielony, jak krokodyle, które zawsze wydawały jej się takie sympatyczne? Nie ma mowy, to przecież kolor warzyw, a ona ich nie lubi! A więc jak się dowiedzieć, jakiego koloru są buziaki?”

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo TADAM | s 32| ISBN  978-83-947890-8-4 | Cena: 36,00 | Premiera: 06.11.2017

 

„Jakiego koloru są buziaki?”