Adam Święcki wraz z Wydawnictwem Tadam wspierają Fundację Zaczytani.org

Adam Święcki od prawie dwóch lat tworzy książeczki dla dzieci wraz z Wydawnictwem TADAM. Celem tych książek jest propagowanie literatury od kołyski. Pragnie zaszczepić Najmłodszym miłość do komiksu serią „Trochę hałasu z głębi lasu” (w skład, której wchodzą „Pani Detektyw Sowa”, „Pan Łasuch Miś”, „Pan Elegant Lis”, „Pan Kawalarz Wilk”) oraz pokazać Małym Czytelnikom jaką wspaniałą przygodą może być czytanie z serią „Gdzie? Jak? Dlaczego?” (w skład której wchodzą „Kacper w operze” i „Kacper w muzeum”).

„24 kwietnia rusza Wielka Zbiórka Książek, która potrwa do 21 maja. Mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia będą mogli przez niemalże miesiąc oddawać książki zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W tym czasie powstanie również szlak złożony z Zaczytanych ławek. Ławki w kształcie książek staną na ulicach Warszawy i Wrocławia. Jest  to nie tylko realizacja  ważnego  celu naszej Fundacji jakim jest szerzenie czytelnictwa a głównie podziękowanie Wszystkim za tak imponujące zaangażowanie w poprzednich edycjach Wielkiej Zbiórki Książek.

Zaczytany Szlak będzie elementem przestrzeni miejskiej i wpłynie na jej  ożywienie a jednocześnie będzie identyfikowany z artystą i sponsorem.

Znane postaci z polskiego świata mediów, muzyki i filmu oraz uznawani na całym świecie artyści malarze stworzyli swoje własne Zaczytane Ławki, które staną w Warszawie i we Wrocławiu by przypominać mieszkańcom i turystom, że świat z książką jest ciekawszy.

W realizację szlaku zaangażowało się bardzo wielu znanych artystów ze świata sztuki, filmu, muzyki, literatury i mediów… Zaczytane ławki inspirują, opowiadają swoje indywidualne historie i przypominają o tym jak ważna jest kultura i sztuka w naszym codziennym życiu.” Dowiadujemy się ze strony Fundacji

Ponieważ ideały prezentowane przez Fundację Zaczytani.org są zbieżne z ideałami Adama Święckiego postanowił stworzyć projekt wspaniałej ławeczki, prezentującej jedną z ilustracji książki „Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum” Wydawnictwa TADAM.