Zapraszamy na spotkanie z Danielem Chmielewskim i Miastem Złotej (Wrocław)

Baner 39

Spotkanie z Danielem Chmielewskim – scenarzystą i rysownikiem.

Twórca najnowszej książki „Miasto Złotej”, już w najbliższy wtorek 5 czerwca w księgarni „Miejsce” we Wrocławiu, zaprezentuje niezwykłą opowieść…

„Złota to zaradna dziewczynka, która mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi, Tiną i Misiem, w ogromnym, pustym, betonowym mieście. Dni mijają im na zabawach i rysowaniu map, do czasu gdy do miasta trafia tajemnicza przybyszka.

Autor „Burz kuchennych i bestii bezsennych” Daniel Chmielewski i malarka Magda Rucińska przedstawiają horror urbanistyczny dla najmłodszych! Tylko nieokiełznana wyobraźnia, myślenie poza schematami i praca zespołowa pozwolą bohaterom i czytelnikom zrozumieć i okiełznać ten nieobliczalny, groźny i jedynie z pozoru uporządkowany świat.

***

Miasto zbudowane z betonu. Kamienne, surowe, geometryczne bloki piętrzą się, nachodzą na siebie, nie pozostawiając miejsca na najmniejszy skrawek zieleni. Wśród tego betonu siedzi dziewczynka o złotych włosach. Uśmiecha się, macha nogami i czyta książkę. To Złota, mieszkanka tego miasta, która nigdy nie opuściła jego murów. Złota dostrzega w jednobarwnym, smutnym świecie całą gamę kolorów. Z uśmiechem na ustach próbuje nam je pokazać.

Złota wraz ze swoimi przyjaciółmi – Tiną, Misiem oraz nowo poznaną tajemniczą Sylvą – podejmie próbę wyzwolenia się z osaczających ich betonowych bloków. Dzieci będą musiały wykazać się odwagą i pomysłowością, której na szczęście im nie brakuje. Nic nie jest w stanie stłumić iskry przygody tkwiącej w każdym młodym umyśle. Być może przyjaciele nigdy nie odniosą pełnego zwycięstwa nad betonowym miastem, ale nie czują się już uwięzieni. Współpracują, uruchomili wyobraźnię. Gra wciąż trwa…

O powstaniu tej niezwykłej książki będzie można porozmawiać z Danielem Chmielewskim – utalentowanym Artystą, który tworzy autobiograficzne eseje (“Zapętlenie”, “Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksy naukowe (“Topografia uwagi” wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne (“Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” wraz z Katarzyną Szaulińską).

Album “Podgląd”, narysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. „Burze kuchenne i bestie bezsenne” zilustrowane przez Macieja Łazowskiego to jego debiut, jeśli chodzi o książkę dziecięcą.

Daniel współpracuje z psychologami i trenerami przy komiksach motywacyjnych dla sportowców, regularnie prowadzi warsztaty z narracji, komiksu i rzeźby dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym Twórcą w księgarni Miejsce – Odrzańska 8/1a, 50-113 Wrocław, 5 czerwca o 15.00