Spotkanie z Magdą Rucińską i „Miastem Złotej” (Bydgoszcz)

Skrzynka na bajki – pracownia i księgarnia (Bydgoszcz, ul. Gdańska 22) dla dzieci 20 czerwca, godz.17.00 zaprasza na spotkanie z Magdą Rucińską i „Miastem Złotej”

Spotkanie z niezwykłą Artystką – Magdą Rucińską – rysowniczką, malarką, autorką tekstów o sztuce, komiksie i ilustracji. Publikowała m. in. w „Lampie”, „Zwykłym Życiu”, „Fabulariach”, „Zeszytach Komiksowych”, „F5”. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych m. in. w Galerii Wspólnej i Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy, Galerii Komiksu Cheap East (CK Zamek) w Poznaniu, Galerii Miejskiej w Inowrocławiu oraz uczestnictwo w zbiorowych pokazach w BWA Bydgoszcz, MBWA Leszno, Galerii Bielskiej BWA czy Muzeum Schloss Herzberg am Harz w Niemczech. Była stypendystką MKiDN (2009/2010) i Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2016). Od 2013 roku pracuje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, w Katedrze Sztuk Wizualnych jako asystent w I Pracowni Artystycznej.
To będzie okazja do rozmowy o niezwykłej książce – „Miasto Złotej” autorstwa Daniela Chmielewskiego, z ilustracjami Magdy Rucińskiej.