TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI: Lot Osvalda

Sponsorem Tygodnia z Książką Dziecięcą jest Wydawnictwo Tadam.

Znalezione obrazy dla zapytania lot osvalda

Generalnie ,,Lot Osvalda” ma jeden spory problem. Mianowicie jest nim format tej publikacji. Książka jest po prostu zbyt duża na to, by zmieścić się gdziekolwiek. Pionowo jest za wysoka, a bokiem wystaje na dobre 10 cm za regał. W końcu została położona na wierzchu ,,normalnych” książek.

,,Lot Osvalda” to wzruszająca historyjka o tytułowym Osvaldzie i jego przyjacielu – ptaszku Fiu-Fiu. Osvald wiedzie nudne i ciche życie, nie wystawiając nawet nosa za swoją dzielnicę. Jego jedynym przyjacielem jest mały ptaszek Fiu-Fiu, który codziennie pięknie śpiewa dla naszego bohatera.
Niestety pewnego dnia Fiu-Fiu przestaje śpiewać i tylko siedzi smutny w klatce. Osvald zrobi wszystko, by jego przyjaciel odzyskał głos.

Książka to właściwie powieść graficzna dla dzieci. Mamy tu niezbyt dużo tekstu i jest on dość chaotycznie ułożony, jednak nie trudno znaleźć właściwą kolejność. Język jest prosty, a zdania przyjemnie krótkie.

Rysunki są największym atutem tej książki. Piękne, całostronicowe grafiki namalowano przy użyciu tylko trzech kolorów: czarnego, zielonego i czerwonego, przy czym odcieni tego drugiego jest najwięcej. Co ciekawe, książka ma dwie rozkładane scenki, co jest miłą niespodzianką i co sprawia, że książka jest JESZCZE większa.

Książka uczy, że najważniejszą zasadą dobrej przyjaźni jest to, aby pozwalać drugiej osobie podejmować samodzielne decyzje, nie ograniczając jej. Zielony z natury uspokaja, tak więc myślę, że ,,Lot Osvalda” będzie świetną książką wyciszającą przed pójściem spać.
******************

 

http://czytaniejestspoko.blogspot.com/2017/11/tydzien-z-ksiazka-dla-dzieci-lot-osvalda.html