„Pan Kawalarz Wilk” – kolejny sprawca hałasu w głębi lasu

Po sowie, misiu i lisie przyszedł czas na kolejnego leśnego bohatera – wilka. Zwierzak ten, choć z innymi bajkowymi wilkami ma niewiele wspólnego, gdyż nie straszy ani ostrymi zębami, ani niebezpiecznymi pazurami, jednak budzi lęk wśród innych mieszkańców lasu i jest sprawcą niemałego hałasu. Wszystko to za sprawą swojego nadzwyczajnego poczucia humoru, ponieważ tytułowy bohater jest kawalarzem.

Pan Wilk uwielbia stroić sobie żarty z mieszkających w leśnych kniejach zwierząt, a to zamknie bączka w butelce, a to dokuczy ślimakowi, nie oszczędza też misia, rysia, lisa i innych, którzy znajdują się w jego zasięgu. Jednak jego psikusy bawią tylko samego dowcipnisia i z każdą chwilą grono wilczych przyjaciół się pomniejsza, aż, mimo wesołego usposobienia, leśny kawalarz zostaje sam jak palec. Na szczęście, za sprawą mądrej owcy, główny bohater pojmuje, gdzie tkwił jego błąd, i swoje poczucie humoru ukierunkowuje na właściwy tor. Zamiast bawić się kosztem innych, zaczyna rozbawiać innych, co przysparza mu nowych towarzyszy zabaw.

 

 

 

Pan Kawalarz Wilk” to książka, która bez zbędnego moralizatorstwa uczy właściwych postaw i pokazuje, że wspólny śmiech w gronie przyjaciół daje więcej radości niż kpiny i psikusy.
Rymowana, okraszona ogromną dawką humoru opowieść łatwo wpada w ucho i zapada w pamięć, dlatego po parokrotnej lekturze, mogą ją „czytać” same nawet maluchy, które nie znają liter. Przyjemność z obcowania z książką potęgują cudowne barwne ilustracje, które są genialne w swojej prostocie i finezji jednocześnie. Pozycję polecamy:
  • najmłodszym maluszkom, rozpoczynającym swą przygodę z komiksami i ogólnie książkami, których zauroczą rymy i rysunki,
  • przedszkolakom, którzy w pełni zrozumieją poczucie humoru autora,
  • tym, którzy stronią od książek jako zachętę do sięgania po kolejne lektury,
  • poznającym trudną sztukę czytania kilkulatkom, którzy z dumą, samodzielnie przeczytają niezbyt długi tekst,
  • czytającym rodzicom jako alternatywę dla wierszy klasyków.

 

Podobnie jak pozostałe tomiki z serii, książka jest całokartonowa, ma mały, poręczny format i jest wykonana z dbałością o szczegóły.
Jeśli jeszcze nie znacie bohaterów serii „Trochę hałasu z głębi lasu„, a spodobała się Wam koncepcja zabawnych, rymowanych, przedstawionych w komiksowej formie historii dla najmłodszych, koniecznie sięgnijcie po „Panią Detektyw Sowę„, „Pana Łasucha Misia” oraz „Pana Eleganta Lisa„. Możecie także spedzić miło czas z sympatycznymi zwierzętami, rozwiązując „Łamigłówki Pani Detektyw Sowy” (recenzja tu).

 

 

Zachęcamy również do lektury pozostałych tytułów z serii „Mój pierwszy komiks„. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli chcecie poznać nasze opinie o innych książkach z prezentowanej serii, zapraszamy tututu i tu 🙂

Tytuł: Pan Kawalarz Wilk
Tekst i ilustracje: Adam Święcki
Wydawnictwo TADAM
Seria: Trochę hałasu z głębi lasu, Mój pierwszy komiks
Cena okładkowa: 19,90 zł

 

http://rozanedziecinstwo.blogspot.com/2017/09/pan-kawalarz-wilk-kolejny-sprawca-haasu.html