ŁAMIGŁÓWKI PANI DETEKTYW SOWY

Pamiętacie bohaterów tekturowych komiksów dla najmłodszych Wydawnictwa TADAM? Na blogu jakiś czas temu o nich pisałam link tu. Leny pierwsze i ukochane komiksy, które skradły i moje serce. Łamigłówki z jednym z bohaterów komiksu to naszym zdanie strzał w dziesiąte.

Kreatywna rozwijająca zabaw dla maluchów mowa tu o książeczce z zadaniami Łamigłówki Pani Detektyw Sowy, autorstwa Adama Święckiego. Książeczka nawiązuje do komiksu grafiką, jak i dymkami, w których zawarto treść zadania do wykonania. Łamigłówki są dopełnieniem komiksu.

 

 

 

 

 

Książeczka jest bardzo urozmaicona, dzieci spotykają się tu z różnymi zadaniami np. pomóc pszczółce odnaleźć właściwą drogę, aby złapać misia (labirynt), odrysować symetryczną połówkę bohaterów, odnaleźć różnice, policzyć wszystkie rybki, które pływają w rzece, połączyć pasujące do siebie fragmenty żołędzia, odnaleźć cień lisa, czy narysować chmurki. Lenie bardzo przypadły do gustu łamigłówki, ale i samo malowanie sprawiło dużo frajdy, a raczej stroniła od malowanek wiec, jak widać odniesienie do ulubionej książki, ma znaczenie.

 

Malowania jest sporo wiec kredki i do dzieła mała motoryka i ćwiczenie spostrzegawczości czyli zabaw w detektywa po prostu. Książeczka Łamigłówki Pani Detektyw Sowy to idealna propozycja na koniec lata piękne liście i dorodne żołędzie, ruda wiewiórka symbole nadchodzącej jesieni.

 

Cała książeczka jest interesującą propozycją dla dzieci. Rozwija wyobraźnię, uczy i bawi. Jest też niezawodnym pomysłem na przepędzenie nudy.
Polecam, bo warto wspierać rozwój własnych dzieci.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję;
:
 Więcej na temat Łamigłówek znajdziecie TUTAJ
oraz na profilu FB