JAKIEGO KOLORU SĄ BUZIAKI? – KSIĄŻKA O UCZUCIACH

Jakiego koloru są buziaki? - książka o uczuciach

Główna bohaterka książki to Monika, na którą wszyscy mówią Minimonia. Dziewczynka uwielbia malować, to jej ulubione zajęcie. Zastanawia się, jakiego koloru są buziaki, bo chce je umieścić na swoim obrazku. A Wy? Zastanawialiście się kiedyś, jakiego koloru właściwie są buziaki?

To urocza i zabawna książka o uczuciach, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Minimonia próbuje dopasować właściwy kolor do buziaków, ale każdy z jakiegoś powodu nie pasuje, bo przecież…

czerwień to kolor gniewu,

zielony kojarzy się z warzywami,

żółte są raczej pomysły i miód,

a brązowa jest czekolada i kupa!

Podobny problem dotyczy wszystkich innych kolorów.

Sprawdźcie koniecznie do jakich wniosków doprowadzą dziewczynkę, jej nieco filozoficzne, rozważania 🙂

Dodam tylko, że książka jest ślicznie wydana, ilustracje są przeurocze i pełne ciepła. Bardzo mi się podoba, że pierwsza i ostatnia rozkładówka pozwalają dziecku na speronalizowanie własnego egzemplarza. Na początku jest etykietka do wypełnienia z napisem „Ta książka należy do…”, a na końcu ilustracja do samodzielnego pokolorowania.

Ku wielkiej radości moich dzieci – na rozkładówce z kolorem czerwonym obrazki zostały pomyłkowo zamienione, nie są w odpowiedniej kolejności. To bardzo ożywiło u nas reakcję na tę lekturę. Dzieciaki dopytywały o możliwe błędy w druku i oprawie i niesamowicie je to doświadczenia zainteresowało 🙂

tytuł: „Jakiego koloru są buziaki?”

tekst i ilustracje: Rocio Bonilla

tłumaczenie: Przemysław Szczur

wydawnictwo: Tadam, 2017

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36 zł

Jakiego koloru są buziaki? - książka o uczuciach

KONKURS! KONKURS!

Mamy dla Was jeden egzemplarz w prezencie.

„Jakiego koloru są buziaki?” – książka o uczuciach trafi do jednej osoby spośród tych, które tu pod wpisem, w komentarzu, wpiszą jakikolwiek kolor.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do czwartku, do godziny 24.00

Jakiego koloru są buziaki? – książka o uczuciach